Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 2 lutego 2010 r., sygn. II SA/Bd 1010/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Wojciech Jarzembski Sędziowie: Sędzia WSA Anna Klotz ( spr ) Sędzia NSA Wiesław Czerwiński Protokolant Ewa Majchrzak po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 2 lutego 2010r. sprawy ze skargi M. M. na zarządzenie Burmistrza [...] z dnia [...] marca 2009 r. nr [...] w przedmiocie odwołania ze stanowiska dyrektora przedszkola 1. stwierdza nieważność zaskarżonego zarządzenia, 2. stwierdza, że zaskarżone zarządzenie nie podlega wykonaniu, 3. zasądza od Burmistrza [...] na rzecz skarżącej 257 ( dwieście pięćdziesiąt siedem ) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

II SA/Bd 1010/09

Uzasadnienie

M. M. wniosła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy skargę na zarządzenie Burmistrza [...] z dnia [...] marca 2009r. nr [...] w sprawie odwołania skarżącej ze stanowiska Dyrektora Przedszkola nr [...] w [...].

Skarga wniesiona została w następującym stanie faktycznym i prawnym.

Uchwałą Nr [...] Nadzwyczajnej Rady Pedagogicznej Przedszkola Nr [...] w [...] z dnia [...] stycznia 2009r. w sprawie ustanowienia wotum nieufności względem dyrektora placówki, M. M. przyjęto wniosek do Burmistrza [...] o odwołanie dyrektora z pełnionego przez nią stanowiska. W uzasadnieniu uchwały przytoczono szereg argumentów uzasadniających przyjęte stanowisko: niewykazywanie dobrej woli w kontaktach z pracownikami, poniżanie nauczyciela w obecności innego pracownika lub podopiecznych placówki, utrudnianie nauczycielowi kontaktów z kuratorem sądowym, zaniedbywanie obowiązków dyrektora i obarczanie nimi innych nauczycieli, dysproporcje w traktowaniu pracowników, brak współpracy z pracownikami, przyznawanie sobie nieopiniowanych przez Radę Pedagogiczną gratyfikacji finansowych, cedowanie obowiązków opieki nad dziećmi na osoby niebędące nauczycielami, spóźnianie się do pracy i nieusprawiedliwioną absencję, przyznawanie sobie zastępstw za nieobecnych nauczycieli i pobieranie wynagrodzenia za nieprzepracowane godziny nadliczbowe, a także załatwianie prywatnych spraw w godzinach pracy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00