Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 16.08.2013, sygn. IPPB4/415-388/13-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-388/13-2/JK

Czy w związku z wyjazdem do Singapuru status podatkowy Wnioskodawcy w tym i następnych latach podatkowych będzie określony na podstawie art. 3 ust. 1, czy na podstawie art. 3 ust. 2a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dalej ustawa PIT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana przedstawione we wniosku z dnia 07.06.2013 r. (data wpływu 11.06.2013 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11.06.2013 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązku podatkowego.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca na początku lipca 2013 r. wyjeżdża do Singapuru z zamiarem stałego tam pobytu, celem zarządzania własnym przedsiębiorstwem. Do Singapuru Wnioskodawca wyjeżdża wraz z najbliższą rodziną (żona, dzieci). Została już tam zawarta długoterminowa umowa najmu mieszkania dla całej rodziny. Dzieci podejmą naukę w szkole w Singapurze. Podczas pobytu w Singapurze przyjazdy Wnioskodawcy do Polski będą miały charakter sporadyczny i nie będzie on przebywał w Polsce dłużej niż 183 dni w każdym kolejnym roku podatkowym. Jeszcze przed datą wyjazdu do Singapuru, Wnioskodawca uzyska stosowne zezwolenie na stałą pracę oraz potwierdzenie uzyskania statusu rezydenta podatkowego tego kraju (procedura w tym zakresie jest w toku). Wnioskodawca będzie więc, uzyskiwał w Singapurze dochody z zatrudnienia na umowę o pracę, ale również z tytułu posiadania udziałów w spółce posiadającej tam siedzibę i miejsce prowadzenia działalności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00