Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 13.10.2010, sygn. ITPP1/443-671a/10/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-671a/10/BJ

Czy sprzedaż jednostek mieszkalnych w planowanej inwestycji może korzystać z preferencyjnej stawki podatku VAT w wysokości 7% ?

INTERPRETACJA INDWIDUALNA

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112 poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 lipca 2010 r. (data wpływu 12 lipca 2010 r.), uzupełnionym w dniu 4 października 2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej przy sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym w hali garażowej - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 lipca 2010 r. został złożony wniosek, uzupełniony 4 października 2010 r. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku obowiązującej przy sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym w hali garażowej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółdzielnia jest podatnikiem podatku od towarów i usług. W ramach prowadzonej działalności zakupiła grunt pod inwestycję o nazwie budowa budynku pensjonatowego. W uzyskanym pozwoleniu na budowę z dnia 19 października 2010 r. organ wydający decyzję określił kategorię budynku XIV, która zgodnie z załącznikiem do ustawy Prawo budowlane obejmuje budynki zakwaterowania turystycznego i rekreacyjnego jak: hotele, motele, pensjonaty, domy wypoczynkowe, schroniska turystyczne. W planowanej inwestycji zaprojektowano 34 jednostki mieszkalne z przynależnymi miejscami postojowymi w hali garażowej oraz jeden lokal użytkowy. Powierzchnia każdej jednostki mieszkalnej nie przekracza 150m. Każda jednostka mieszkalna składa się z pokoju z aneksem kuchennym, przedpokoju i łazienki z wc, a niektóre dodatkowo posiadają antresole, czyli w rozumieniu ustawy o własności lokali stanowią samodzielne lokale mieszkalne. Każdy lokal będzie posiadał udział w gruncie i w częściach wspólnych budynku oraz wyodrębnioną księgę wieczystą na podstawie umowy notarialnej przenoszącej własność lokalu. Sprzedawane lokale oferowane są jako lokale mieszkalne, które będą wykorzystywane przez nabywców do zamieszkania lub wynajmu. W niektórych przypadkach niewykluczone jest wykorzystywanie ich na działalność pensjonatową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00