Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 8 lutego 2011 r., sygn. I SA/Wr 1397/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Radom, Sędziowie Sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz, Sędzia WSA Maria Tkacz-Rutkowska (sprawozdawca), Protokolant Małgorzata Jakubiak, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 8 lutego 2011 r. sprawy ze skargi ,, .A'' S.A. z siedzibą we W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów działającego przez Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia 18 sierpnia 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę 257 (dwieście pięćdziesiąt siedem) zł tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A S.A. z siedzibą we W. jest interpretacja przepisów prawa podatkowego z dnia 18 sierpnia 2010 r. wydana w indywidualnej sprawie, doręczona stronie w dniu 23 sierpnia 2010 r.

Z akt sprawy wynika, że wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej wpłynął do organu w dniu 17 maja 2010 r. i został uzupełniony, na wezwanie organu, przez wniesienie opłat w dniu 23 lipca 2010 r. (wpływ do organu 26 lipca 2010 r.).

Z przedstawionego we wniosku zdarzenia przyszłego wynika, że A S.A. z/s we W., zajmująca się dystrybucją i produkcją narzędzi, chce powołać spółkę komandytowo - akcyjną, w której obejmie funkcję komplementariusza. Działania te podejmuje w celu upublicznienia pozyskiwania kapitałów, przy jednoczesnym zachowaniu kontroli nad działalnością spółki. Zamierza także wydzielić ze struktury spółki działalność podstawową w celu sprawniejszego zarządzania. Do grona akcjonariuszy zaprosi osoby fizyczne, a po powołaniu spółki komandytowo-akcyjnej (dalej: SKA), w celu pozyskania kapitału zewnętrznego, zamierza wprowadzić spółkę na giełdę papierów wartościowych i zaoferować akcje w publicznym obrocie. W związku z tym zobowiązana jest przygotować prospekt emisyjny, którego jednym z elementów będzie wskazanie polityki dywidendowej w stosunku do akcjonariuszy. A S.A., działając jako komplementariusz, planuje w statucie SKA zagwarantować sobie udział w zyskach tej spółki jako wynagrodzenie za świadczone usługi zarządzania. Ponadto A S.A. w formie aportu wnosi do A S.A.-SKA, w zamian za bycie komplemantariuszem przedsiębiorstwo spółki z pełnym zachowaniem tzw. struktury bilansowej, obejmując w zamian udział w zyskach określony w ten sposób, że jest to wynagrodzenie za świadczoną przez siebie pracę w funkcji komplementariusza.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00