Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 18 lutego 2010 r., sygn. I SA/Sz 966/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Marian Jaździński, Sędziowie Sędzia WSA Marzena Kowalewska (spr.),, Sędzia WSA Kazimierz Maczewski, Protokolant Edyta Wójtowicz, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 18 lutego 2010 r. sprawy ze skargi P. S.A. z siedzibą w S. na interpretację indywidualną Dyrektora Izby Skarbowej działającego z upoważnienia Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie interpretacji przepisów prawa podatkowego I uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną II stwierdza, że zaskarżona interpretacja indywidualna nie podlega wykonaniu III zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej działającego z upoważnienia Ministra Finansów na rzecz P. S.A z siedzibą w S. kwotę [...] złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

P. F. P. K. SA z siedzibą w S. wystąpił o udzielenie pisemnej interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie.

We wniosku Spółka przedstawiła stan faktyczny, z którego wynikało, że jest beneficjentem środków na dofinansowanie realizacji projektu - Dokapitalizowanie Funduszu Poręczeń Kredytowych w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, finansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego na lata 2004-2006 (w wysokości około 79 %) oraz ze środków refinansowanych z budżetu państwa (w wysokości około 21 %), a zarządzanego przez instytucję wdrażającą Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W ramach tego projektu spółka wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa m.in. poprzez udzielanie poręczeń. Na poczet realizacji programu strona otrzymuje przedpłaty w postaci transz : płatności premii, płatności pośrednie, płatności końcowe. Środki te uzyskuje na podstawie ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o Narodowym Planie Rozwoju (Dz. U. Nr 116, poz. 1206).

Wnioskodawca przedstawił dalej, że w praktyce nie osiąga dochodu z tytułu realizacji usług w ramach projektu, gdyż środki przekazywane są na rachunek lokat terminowych, z których Fundusz otrzymuje odsetki, które zgodnie z umową o realizację projektu w okresie realizacji projektu oraz w okresie 5 lat, Fundusz zobowiązany jest do ich przekazania na cele realizacji projektu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00