Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.10.2020, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.548.2020.2.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.548.2020.2.JS

moment powstania obowiązku podatkowego dla świadczeń realizowanych przez Wnioskodawcę na rzecz osób posiadających bon

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 4 sierpnia 2020 r. (data wpływu 4 sierpnia 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 2 października 2020 r. (data wpływu 2 października 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczeń realizowanych przez Wnioskodawcę na rzecz osób posiadających bon jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 sierpnia 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie określenia momentu powstania obowiązku podatkowego dla świadczeń realizowanych przez Wnioskodawcę na rzecz osób posiadających bon.

Przedmiotowy wniosek został uzupełniony pismem z dnia 2 października 2020 r. o doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca obecnie prowadzi stację paliw (olej napędowy oraz ad-blue), która w przeważającej części jest używana na potrzeby własne. Dodatkowo prowadzona jest sprzedaż dla przedsiębiorców dokumentowana fakturami VAT.

Spółka rozważa poszerzenie działalności o sprzedaż oleju napędowego i ad-blue na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej. W tym celu Spółka chciałaby zainstalować tankomat automatyczne urządzenie rozliczające sprzedaż. W celu zatankowania konsument będzie musiał z góry opłacić transakcję kartą płatniczą lub gotówką, jednakże automat nie będzie wydawał reszty. Sprzedaż będzie rejestrowana fiskalnie przez samo urządzenia, a klient otrzyma paragon. Jednakże w przypadku, gdy klient zapłaci z góry kwotę wyższą niż wynika to z ilości zatankowanego paliwa to urządzenie wyda klientowi na pozostałą kwotę bon, który będzie można wykorzystać w ciągu kolejnych trzech miesięcy na tej samej stacji przy okazji następnego tankowania. Bon nie jest imienny, a więc nabywca bonu może go wykorzystać sam albo przekazać dowolnie wybranej przez siebie osobie. Po upływie terminu trzech miesięcy wykorzystanie bonu przestanie być możliwe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00