Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 08.06.2020, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.161.2020.2.IM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.161.2020.2.IM

w zakresie ustalenia, Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych wymienionych rodzajowo w art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wartość zakupionej matrycy, niezbędnej do wyprodukowania prototypu produktu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 kwietnia 2020 r. (data wpływu 10 kwietnia 2020 r.), uzupełnionym 27 maja 2020 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych wymienionych rodzajowo w art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wartość zakupionej matrycy, niezbędnej do wyprodukowania prototypu produktu -jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 kwietnia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy Wnioskodawca może zaliczyć do kosztów kwalifikowanych wymienionych rodzajowo w art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, wartość zakupionej matrycy niezbędnej do wyprodukowania prototypu produktu. Wniosek powyższy nie spełniał wymogów formalnych, dlatego z pismem z 20 maja 2020 r. 0111-KDIB1-3.4010.161.2020.1.IM wezwano do jego uzupełnienia, co też nastąpiło 27 maja 2020 r.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny (ostatecznie sformułowany w uzupełnieniu z 27 maja 2020 r.):

Wnioskodawca jest producentem szyb zespolonych oraz różnych wyrobów ze szkła dla branży budowlanej. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca poszukuje nowych rozwiązań, w tym m.in. poprzez prowadzenie działalności w zakresie badań i rozwoju. Spółka podejmuje działania mające na celu optymalizację procesu wytwórczego poprzez minimalizowanie kosztów, maksymalizowanie zysku, obniżenie pracochłonności, wzrost produktywności, optymalizację zużycia materiałów, przy jednoczesnym utrzymaniu bądź podniesieniu jakości produkcji, zwiększenie wydajności poprzez automatyzację, wprowadzanie nowych systemów zarządzania oraz nowych technologii. Wnioskodawca prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie tworzenia nowych produktów, a także dużych zmian w już istniejących produktach - szybach zespolonych. Ponadto Wnioskodawca prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie możliwości zastosowania dostępnych materiałów i surowców w nowy innowacyjny sposób, który znacznie poprawia właściwości fizykochemiczne w porównaniu z podobnymi produktami produkowanymi przez firmy konkurencyjne. Wnioskodawca szeroko współpracuje w zakresie prac badawczo-rozwojowych z jednostkami naukowymi, od których zakupuje badania, analizy, ekspertyzy w różnych dziedzinach i o różnym stopniu zaawansowania. W 2017 roku Wnioskodawca rozpoczął projekt badawczo - rozwojowy, który polega na stworzeniu maszyny do produkcji zaawansowanej technologicznie ramki dystansowej do szyb. Projekt będzie prowadzony przez co najmniej 3 lata podatkowe. Projekt badawczo-rozwojowy jest finansowany ze środków własnych Spółki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00