Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.05.2020, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.286.2020.1.AKR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.286.2020.1.AKR

Ulga rehabilitacyjna - adaptacja i remont lokalu mieszkalnego.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 lutego 2020 r. (data wpływu 28 lutego 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej w części dotyczącej:

  • wydatków związanych z położeniem nowej instalacji elektrycznej i wodnokanalizacyjnej jest nieprawidłowe,
  • pozostałych wydatków jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 lutego 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest osobą niepełnosprawną od dnia 14 maja 2012 r. i aktualnie posiada orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z dnia 17 grudnia 2015 r. ważne do dnia 31 marca 2021 r. W uzasadnieniu orzeczenia stwierdzono, że na podstawie analizy dokumentacji medycznej, tj. zaświadczenia lekarskiego, wyniku badania obrazowego, zaświadczenia o przebytych zabiegach fizjoterapeutycznych, historii choroby oraz przeprowadzenia badania przez lekarza orzekającego i wywiadu doradcy zawodowego stwierdza się, że posiadane schorzenie narządu ruchu kwalifikuje do uzyskania umiarkowanego stopnia niepełnosprawności. Skład orzekający uznał, że zainteresowany jest osobą z naruszoną sprawnością organizmu zdolną do pracy jedynie w warunkach pracy chronionej lub wymagającą czasowej albo częściowej pomocy innych osób w celu pełnienia ról społecznych.

W lipcu 2011 r. Wnioskodawca uległ wypadkowi w pracy w wyniku czego uszkodził kręgosłup. W wyniku nieszczęśliwego wypadku Wnioskodawca poddał się dwóm operacjom kręgosłupa na poziomie lędźwiowym oraz szyjnym, a także przebył trzy operacje na lewe kolano i operację usunięcia guzów tarczycy. Choroba Wnioskodawcy postępuje poprzez zwyrodnienia (stenoza lędźwiowa) co skutkuje tym, że nieunikniona jest kolejna operacja wraz ze stabilizacją, ponieważ występuje chromanie neurogenne, tj. męczliwość nóg.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00