Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.03.2020, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.76.2020.1.PW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.76.2020.1.PW

Odliczenie w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków związanych z wymianą pieca.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 17 stycznia 2020 r. (data wpływu 20 stycznia 2020 r.), uzupełnionym pismem z dnia 6 marca 2020 r. (data wpływu 10 marca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 stycznia 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest osobą niepełnosprawną. Zainteresowany ma orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności. Orzeczenie zostało wydane na stałe przez Miejski Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w . Niepełnosprawność ta jest związana ze schorzeniami narządu ruchu. W 2011 roku została przeprowadzona operacja metodą endoprotezoplastyki stawu biodrowego. Od czasu operacji Wnioskodawca zmaga się z trudnościami w codziennym poruszaniu. Zainteresowany mieszka razem z niepełnosprawną żoną, która również wymaga opieki.

Wnioskodawca mieszka wspólnie z żoną w domu jednorodzinnym piętrowym z piwnicą, w której znajduje się pomieszczenie grzewcze. Dzieci Zainteresowanego nie mieszkają razem z nim i prowadzą one osobne gospodarstwo. Do tej pory dom ogrzewany był piecem miałowym. Wielokrotne wejścia i zejścia do piwnicy po schodach powodowały coraz większe trudności. Piec wymagał codziennego czyszczenia, wnoszenia miału i wynoszenia popiołu oraz rozpalania, co bardzo obciążało staw biodrowy. Wnioskodawca, by utrzymać odpowiednią temperaturę w domu często musiał chodzić do piwnicy. Zdarzało się, że Zainteresowany rozpalał w piecu nawet w nocy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00