Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.11.2019, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.540.2019.2.AO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.540.2019.2.AO

Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 października 2019 r. (data wpływu 8 października 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 24 października 2019 r. (data wpływu 24 października 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do realizowanego projektu pn.: () jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 października 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku naliczonego w odniesieniu do realizowanego projektu. Wniosek uzupełniono pismem z dnia 24 października 2019 r. o wskazanie adresu elektronicznego do doręczeń.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Gmina składa wniosek o dofinansowanie projektu pn.: () ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Gmina będzie realizować projekt w ramach zadań własnych Gminy (art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy o samorządzie gminnym z dnia 8 marca 1990 r. Dz. U. z 2018 r., poz. 994, 1000, 1349 i 1432). Jako koszty kwalifikowane wykazano kwoty brutto planowanych wydatków. Projekt dotyczy działań na rzecz () w oparciu o park miejski i jego wartości przyrodnicze i przestrzenne. W tym celu zostaną przeprowadzone działania jak: 1) stworzenie żywego ekranu akustycznego z roślin, 2) stworzenie nasadzeń roślinnych w oparciu o rodzime gatunki bylin, traw, paproci i drzew, 3) wykorzystanie występujących w parku nasłonecznionych polan do wprowadzenia łąk kwietnych, 4) utworzenie labiryntu edukacyjnego w koronie drzew, promującego cenne gatunki ptaków, 5) wprowadzenie systemu mikroretencji poprzez utworzenie ogrodu deszczowego, bazującego na oczku wodnym. W ramach projektu przewiduje się także elementy małej architektury, oświetlenia, montaż ptasich stołówek, poidełek i budek lęgowych oraz stanowiska z urządzeniami sprawności dla dzieci. Na terenie ogrodu planuje się także wykonanie sali plenerowej i tablic edukacyjnych. W ramach projektu przeprowadzona będzie kampania edukacyjna. Dopełnieniem ogrodu miejskiego będzie utworzenie łąki kwietnej z hotelami dla owadów przy obwodnicy w Gminie. Celem łąki będzie wzrost bioróżnorodności Gminy i wyeksponowanie pożytecznych zapylaczy. Na terenie parku miejskiego (swoistego centrum bioróżnorodności) oraz na terenie łąki kwietnej ani w pozostałych działaniach projektu nie będzie prowadzona działalność gospodarcza. Zarówno teren () oraz teren łąki kwietnej i pozostałe działania projektu nie będą udostępniane za odpłatnością osobom trzecim. Efekty realizowanego projektu pn. () nie będą służyć do wykonywania czynności opodatkowanych. Gmina jest właścicielem terenu, którego dotyczy projekt. Gmina jest czynnym, zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00