Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.09.2019, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.151.2019.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.151.2019.1.JS

Ustalenie podstawy opodatkowania dla wina

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 24 czerwca 2019 r. (data wpływu 2 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie ustalania podstawy opodatkowania dla wina w butelkach o pojemności 187 ml (plus minus 7 ml) jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lipca 2019 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie m.in. ustalania podstawy opodatkowania dla wina w butelkach o pojemności 187 ml plus minus 7 ml z dokładnością do czterech miejsc po przecinku.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca (dalej: Spółka) zajmuje się importem napojów alkoholowych, głównie win, napojów fermentowanych oraz wyrobów pośrednich. Z tego tytułu składa deklaracje dla podatku akcyzowego AKC-4zo wraz z załącznikiem AKC-4/B.

Spółka nie prowadzi składu podatkowego, jest zarejestrowanym odbiorcą, płacącym podatek w procedurze zawieszania poboru akcyzy. Spółka zobowiązana jest wpłacać zaliczki dzienne na podatek akcyzowy, których kwoty są ujęte w AKC-4B w części E w kolumnie C oraz w kolumnie F gdzie Spółka ujmuje kwotę faktycznie dokonanej wpłaty dziennej.

Spółka dokładnie i rzetelnie dokonuje rozliczeń z tytułu podatku akcyzowego i przywiązuje dużo uwagi do prawidłowego wypełniania deklaracji podatku akcyzowego.

Dla przykładu, Spółka dokonuje następujących obliczeń:

W jednej dostawie towarów, na podstawie faktury zakupu towarów Spółka dokonała zakupu różnych pozycji wina. Do programu magazynowego Spółka wprowadziła oddzielnie każdy tytuł wina (czerwone, białe, inne) i na każdym tytule program oblicza podatek akcyzowy, co wygląda następująco:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00