Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 11.02.2019, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.669.2018.1.JKT, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.669.2018.1.JKT

Jeżeli otrzymana dotacja odnośnie prac badawczo-rozwojowych jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, to czy w sytuacji uprzedniego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków, Spółka będzie zobowiązana do skorygowania kosztów uzyskania przychodów na dzień, w którym tego rodzaju wydatki zostały ujęte podatkowo, czy też powinna je skorygować na bieżąco w momencie otrzymania dofinansowania?

Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 10 grudnia 2018 r. (data wpływu 13 grudnia 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie:

  • możliwości skorygowania na bieżąco kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaną dotacją jest prawidłowe,
  • ustalenia momentu dokonania korekty tych kosztów jest nieprawidłowe

(pytanie oznaczone we wniosku nr 3).

UZASADNIENIE

W dniu 13 grudnia 2018 r. wpłynął do tut. Organu wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych m.in. w zakresie ustalenia momentu dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w związku z otrzymaną dotacją.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki akcyjnej, w ramach której m.in. prowadzi działalność naukowo-badawczą w zakresie przetwarzania ziół na potrzeby produktów ziołowych.

Wnioskodawca zawarł z inną spółką (dalej: Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) umowę konsorcjum z dnia 29 listopada 2016 r. w celu wspólnego udziału w konkursie prowadzonym przez Instytucję Zarządzającą Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa () na lata 2014-2020 - Zarząd Województwa () w ramach Regionalnego Programu Województwa () na lata 2014-2020, Poddziałania () pn.: () na realizację projektu pn.: (). W umowie konsorcjum, Wnioskodawca został ustanowiony Liderem Konsorcjum, zobowiązanym do reprezentowania Konsorcjum przed Zarządem Województwa ().

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00