Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 26.04.2018, sygn. 0111-KDIB2-1.4510.92.2018.1.JP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4510.92.2018.1.JP

Czy przychód ze sprzedaży majątku stanowiącego własność Wnioskodawcy przeznaczony na budowę placu zabaw dla dzieci, boiska sportowego oraz siłowni zewnętrznej korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym, o którym mowa w art. 17 ust 1 pkt 39 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 5 marca 2018 r. (data wpływu 8 marca 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 marca 2018 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (lub dalej: Kółko Rolnicze) jest społeczno-zawodową organizacją rolników kółkiem rolniczym, o której mowa w art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 8 października 1982 r. o społeczno-zawodowych organizacji rolników (Dz.U. Nr 32, poz. 217 z późn. zm.). Siedzibą Wnioskodawcy jest miejscowość X. Wnioskodawca podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Działalność terenowa Kółka ograniczona jest do terenu wsi X. oraz innych wsi Gminy Y. Kółko rolnicze jest dobrowolną, niezależną i samorządną, społeczno-zawodową organizacją rolników indywidualnych, reprezentującą całokształt ich interesów zawodowych i społecznych. Kółko rolnicze podlega obowiązkowi rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym i z chwilą dokonania rejestracji kółko nabywa osobowość prawną.

Wnioskodawca prowadzi działalność na rzecz rozwoju indywidualnych gospodarstw rolnych oraz postępu gospodarczego, społecznego i socjalnego na wsi, a także kształtowania społecznych wzorów postępowania i postaw obywatelskich, w tym inicjuje działania zmierzające do poprawy warunków życia i pracy ludności wiejskiej. Przedmiotowa działalność stanowi działalność statutową Wnioskodawcy. Zgodnie z postanowieniami Statutu regulującego działalność Kółka Rolniczego, celem działalności Wnioskodawcy jest m.in.: poprawa materialnych i oświatowo-kulturalnych warunków życia ludności wiejskiej (§ 4 lit. d) statutu). Zadania Wnioskodawcy określa § 5 statutu, który stanowi, że do zadań Kółka Rolniczego należy w szczególności:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00