Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 03.08.2017, sygn. 0114-KDIP4.4012.222.2017.1.KR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4.4012.222.2017.1.KR

W zakresie opodatkowania czynności zawierania umów w zakresie nabycia wierzytelności niewymagalnych.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 czerwca 2017 r. (data wpływu 7 czerwca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności zawierania umów w zakresie nabycia wierzytelności niewymagalnych jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności zawierania umów w zakresie nabycia wierzytelności niewymagalnych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

(Spółka Akcyjna A) Oddział w Polsce (Wnioskodawca, Bank) jest oddziałem spółki B (Spółka Akcyjna) prowadzącym działalność bankową na terytorium Polski.

W ramach prowadzonej działalności, Wnioskodawca planuje (na moment złożenia niniejszego wniosku) zawieranie z kontrahentami (Sprzedający) umów sprzedaży wierzytelności (Wierzytelności) przysługujących Sprzedającym wobec ich dłużników (Dłużnicy). Wierzytelności wynikać będą z umów sprzedaży zawartych pomiędzy określonym Sprzedającym oraz Dłużnikiem (Stosunek Podstawowy).

Zgodnie z ustaleniami pomiędzy Dłużnikiem a Sprzedającym, Dłużnik będzie zobowiązany do spłaty Wierzytelności w odległym terminie (np. w ciągu trzech lat). Jednocześnie, Sprzedający i Dłużnik mogą dodatkowo przewidzieć, że zapłata ceny przez Dłużnika nastąpi w ratach (np. trzech rocznych ratach).

Na podstawie umów sprzedaży wierzytelności zawieranych ze Sprzedającymi (Umowy), Bank będzie nabywał własność Wierzytelności. Własność Wierzytelności przejdzie na Bank w momencie zapłaty umówionej ceny za Wierzytelność.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00