Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.07.2016, sygn. IPPP3/4512-277/16-2/IG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-277/16-2/IG

Czy Spółka ma prawo do odliczenia pełnej wartości podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów, których wydanie podlegało będzie opodatkowaniu jako odpłatna dostawa towarów, o której mowa w art. 7 ust. 2 ustawy o VAT?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 11 kwietnia 2016 r. (data wpływu 12 kwietnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o pełną kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów nieodpłatnie przekazywanych na rzecz klientów Wnioskodawcy jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 12 kwietnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o pełną kwotę podatku naliczonego związanego z nabyciem towarów nieodpłatnie przekazywanych na rzecz klientów Wnioskodawcy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka S.A. (dalej również Wnioskodawca lub Spółka), jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług, prowadzącym działalność gospodarczą, skupiającą się głównie w obszarze świadczenia usług pocztowych, logistycznych oraz pośrednictwa finansowo ubezpieczeniowego. W konsekwencji na płaszczyźnie VAT, działalność Spółki w znacznej mierze jest działalnością zwolnioną z opodatkowania (świadczenie powszechnych usług pocztowych, pośrednictwo finansowe, pośrednictwo w zakresie ubezpieczeń), częściowo zaś działalnością opodatkowaną (świadczenie usług pocztowych, usługi transportowe, magazynowe oraz szereg innych).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00