Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.03.2016, sygn. IPPP2/4512-105/16-2/DG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-105/16-2/DG

W zakresie uznania usług mediacji za usługi z tytułu świadczenia których można korzystać ze zwolnienia podmiotowego wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy oraz w zakresie możliwości ponownego skorzystania ze zwolnienia podmiotowego wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613 ze zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r.w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 5 lutego 2016 r. (data wpływu 10 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • uznania usług mediacji za usługi, z tytułu świadczenia których można korzystać ze zwolnienia podmiotowego wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy;
  • możliwości ponownego skorzystania ze zwolnienia podmiotowego wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy

-jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lutego 2016 r. wpłynął do tut. Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania usług mediacji za usługi z tytułu świadczenia których można korzystać ze zwolnienia podmiotowego wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy oraz w zakresie możliwości ponownego skorzystania ze zwolnienia podmiotowego wskazanego w art. 113 ust. 1 ustawy.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Fundacja została ustanowiona w maju 2012 roku, działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 kwietnia 1984 roku o fundacjach oraz statutu Fundacji. Fundacja ma osobowość prawną. Zgodnie ze statutem przychody Fundacji mogą pochodzić z darowizn, spadków, zapisów, dotacji, subwencji oraz grantów, dochodów ze zbiórek i imprez publicznych, dochodów z majątku Fundacji oraz nieodpłatnej i odpłatnej działalności pożytku publicznego w zakresach wskazanych w art. 4 ust. 1 pkt 1-33 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. W praktyce Fundacja uzyskuje przychody z darowizn oraz z prowadzenia odpłatnej działalności pożytku publicznego, a dokładniej poprzez prowadzenie postępowań mediacyjnych w różnych ich formach, a także szkoleń w obszarze mediacji. Fundacja nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego. W statucie Fundacji nie ma zapisu o prowadzeniu działalności gospodarczej. Fundacja nie prowadzi takiej działalności i nie jest wpisana do rejestru przedsiębiorców w KRS. W ramach fundacji działa grupa mediatorów pochodzących z różnych środowisk zawodowych - prawników, psychologów, ekonomistów, przedsiębiorców.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00