Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 30.12.2016, sygn. 0461-ITPB2.4511.920.2016.1.RS, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPB2.4511.920.2016.1.RS

Skutki podatkowe zapewnienia pracownikom noclegów.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 27 października 2016 r. (data wpływu 31 października 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zapewnienia pracownikom noclegów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 31 października 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych zapewnienia pracownikom noclegów.

We wniosku tym przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą, do przedmiotu której należy w przeważającej większości wykonywanie prac montażowo-spawalniczych.

Miejscem prowadzonej przez Wnioskodawcę działalności usługowej jest nie tylko terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, ale również terytorium pozostałej części Unii Europejskiej (przede wszystkim Francji). W ramach prowadzonej działalności Wnioskodawca zatrudnia pracowników na podstawie umowy o pracę, w której jako miejsce wykonywania pracy wskazane zostało miasto D. Jest to zgodne z zawartymi przez Wnioskodawcę umowami.

Na podstawie zawartych przez Wnioskodawcę umów, prowadzi On prace na terytorium Francji oraz innych państw Unii Europejskiej.

W konsekwencji Wnioskodawca podpisał z poszczególnymi pracownikami porozumienie zmieniające warunki umowy (dotyczy to pracowników uprzednio zatrudnionych), w którym zmieniono następujące elementy: miejsce pracy poprzez wskazanie, iż będzie to Francja (), wymiar czasu pracy zgodnie z normami obowiązującymi na terenie Francji, tj. trzydzieści pięć godzin tygodniowo, wynagrodzenie, dodatki.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00