Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.04.2016, sygn. ITPB2/4511-182/16/BK, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPB2/4511-182/16/BK

Czy pracownicy, którzy będą brali udział w imprezie integracyjnej zapłaconej w całości z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych uzyskują przychód, w związku z czym na Wnioskodawcy ciążyć będą obowiązki związane z pobraniem i odprowadzeniem zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 5 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 10 lutego 2016 r. (data wpływu 15 lutego 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych udziału w imprezie integracyjnej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 lutego 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych udziału w imprezie integracyjnej.

We wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca zamierza organizować imprezy integracyjne dla własnych pracowników, również z osobami towarzyszącymi zgodnie z Regulaminem Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. Celem będzie integrowanie, motywowanie, poprawa atmosfery, budowa więzi z pracodawcą, z innymi pracownikami oraz poprawienie dobrych relacji interpersonalnych w miejscu wykonywania pracy. Zorganizowanie imprezy integracyjnej wiąże się z nabyciem usług wyżywienia i wynajmem sali. Pracodawca w Regulaminie Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych posiada zapis o dostępności imprez integracyjnych dla wszystkich pracowników. Całkowity koszt imprezy integracyjnej zostanie pokryty z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, bez stosowania kryterium socjalnego. Koszt jednostkowy da się ustalić poprzez podzielenie sumy za imprezę integracyjną przez liczbę uczestników. W związku z wyrokiem z dnia 8 lipca 2014 r. wydanym przez Trybunał Konstytucyjny, który dokonał ustalenia, jakie kryteria statuują nieodpłatne świadczenie Wnioskodawca uważa, że zorganizowanie imprezy integracyjnej dla pracowników sprzyja polepszeniu atmosfery w pracy, co niewątpliwie jest korzystne nie tylko dla pracowników, ale także dla pracodawcy. Udział w imprezie integracyjnej jest dobrowolny, brak udziału nie wiąże się z konsekwencjami pracowniczymi, pracownicy nie poniosą żadnych kosztów z tym związanych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00