Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 06.10.2015, sygn. IPPP2/4512-691/15-2/JO, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/4512-691/15-2/JO

dopuszczalne formy potwierdzania odbioru faktur korygujących oraz sposób udokumentowanej próby jej doręczenia.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 6 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Strony - przedstawione we wniosku z dnia 13 lipca 2015 r. (data wpływu 17 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wskazania dopuszczalnych form potwierdzenia odbioru faktur korygujących oraz sposobu udokumentowanej próby jej doręczenia jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 lipca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wskazania dopuszczalnych form potwierdzenia odbioru faktur korygujących oraz sposobu udokumentowanej próby jej doręczenia.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka S.A. (dalej: Wnioskodawca tub Spółka) jest czynnym podatnikiem podatku VAT świadczącym głównie usługi hotelowe na terytorium Polski. Klientami Spółki są osoby fizyczne oraz osoby prawne, posiadające miejsce zamieszkania lub siedzibę w Polsce, jak również poza Polską. Z uwagi na stosowany w Spółce informatyczny system ewidencji sprzedaży, świadczenie wszystkich usług hotelowych jest dokumentowane przez Spółkę fakturami. W efekcie, Spółka wystawia faktury - mimo braku takiego obowiązku - także na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, niezależnie od zarejestrowania tej sprzedaży w kasie fiskalnej. Usługobiorca zawsze otrzymuje fakturę jako dokument potwierdzający wykonanie przez Spółkę usług. Faktury za usługi hotelowe są wystawiane z polskim podatkiem VAT, zarówno w przypadku usług świadczonych na rzecz osób i podmiotów krajowych, jak i zagranicznych - zgodnie z art. 28e ustawy o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00