Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.06.2015, sygn. IPTPP2/4512-202/15-4/KK, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP2/4512-202/15-4/KK

Jaki podatek VAT Wnioskodawca powinien uwzględnić przy wystawianiu rachunku/faktury za sprzedaż komponentów instalacji fotowoltaicznej wraz z usługą montażu?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 1 kwietnia 2015 r. (data wpływu 3 kwietnia 2015 r.), uzupełniony pismem z dnia 12 czerwca 2015 r. (data wpływu 16 czerwca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 8%:

  • dla usługi montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z dostawą elementów tej instalacji w bryle budynku będącego obiektem budownictwa mieszkaniowego jest prawidłowe,
  • dla usługi montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z dostawą elementów tej instalacji poza bryłą tego budynku jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 3 kwietnia 2015 r. został złożony ww. wniosek, uzupełniony pismem z dnia 12 czerwca 2015 r. (data wpływu 16 czerwca 2015 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki podatku w wysokości 8% dla usługi montażu instalacji fotowoltaicznej wraz z dostawą elementów tej instalacji, w bryle budynku będącego obiektem budownictwa mieszkaniowego oraz poza bryłą tego budynku.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe (ostatecznie sprecyzowane w uzupełnieniu wniosku).

Na potrzeby budynku mieszkalnego o powierzchni użytkowej nie przekraczającej 300m zamontowana ma zostać instalacja fotowoltaiczna. Nie ma możliwości montażu paneli fotowoltaicznych na dachu lub jest to nieuzasadnione ekonomicznie ze względu na zbyt małą powierzchnię dachu budynku mieszkalnego odpowiednią do montażu paneli fotowoltaicznych, zbyt duże odchylenie dachu od strony południowej lub zacienienie. W związku z tym podjęto decyzję, że instalacja ogniw powinna odbyć się na dachu garażu wolnostojącego, budynku gospodarczego, wiacie lub obok budynku mieszkalnego na gruncie wchodzącym w skład nieruchomości inwestora. Umieszczenie instalacji fotowoltaicznej poza budynkiem mieszkalnym w określonych przypadkach pozwala na maksymalizację ilości produkowanej przez system fotowoltaiczny energii elektrycznej, a co za tym idzie system jest uzasadniony ekonomicznie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00