Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.05.2015, sygn. IPTPP3/4512-58/15-4/BJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, sygn. IPTPP3/4512-58/15-4/BJ

Wnioskodawczyni może przy świadczeniu usług rachunkowo-księgowych korzystać ze zwolnienia z podatku VAT na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy. Zauważyć należy, że skorzystanie ze zwolnienia będzie możliwe do czasu, gdy wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczy kwoty 150.000 zł netto oraz gdy Wnioskodawczyni nie zacznie wykonywać czynności, o których mowa w art. 113 ust. 13 ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613) oraz § 5a rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 17 marca 2015r. (data wpływu 20 marca 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 27 kwietnia 2015 r. (data wpływu 4 maja 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust.1 ustawy dla usług rachunkowo-księgowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 marca 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie możliwości korzystania ze zwolnienia od podatku na podstawie art. 113 ust.1 ustawy dla usług rachunkowo-księgowych. Pismem z dnia 21 kwietnia 2015 r. wezwano Wnioskodawczynię do uzupełnienia wniosku poprzez doprecyzowanie opisu sprawy, postawienie pytania oraz wskazanie własnego stanowiska w sprawie. Wniosek uzupełniono w ustawowym terminie.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawczyni prowadzi działalność od kilku lat w zakresie usługowego prowadzenia ksiąg podatkowych i rachunkowych. Wnioskodawczyni nie jest doradcą podatkowym, nie wykonuje żadnych usług w zakresie doradztwa podatkowego i nie przekracza rocznego limitu sprzedaży czyli kwoty 150,000,00 zł, stąd korzysta ze zwolnienia podmiotowego wynikającego z art. 113 ust. 1 ustawy ptu. Usługi Wnioskodawczyni polegają na kompleksowej obsłudze rachunkowo-księgowej i płacowej na podstawie zawartych umów bez żadnych jednorazowych zleceń. Wnioskodawczyni nie sporządza deklaracji podatkowych innych aniżeli wynikające z prowadzonych ksiąg. Wnioskodawczyni nie sporządza jednorazowych zeznań podatkowych w oparciu o jednorazowe zlecenia. Nie udziela żadnych porad, wyjaśnień, nie doradza, nie pomaga, nie wskazuje sposobu postępowania w jakiejś sprawie. Wnioskodawczyni tylko dokonuje technicznego zapisu zdarzeń gospodarczych na kontach ksiąg rachunkowych czy w rubrykach ksiąg podatkowych. Oczywiście w oparciu o wiedzę i doświadczenie, ale przecież za to właśnie Wnioskodawczyni płacą jej klienci.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00