Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.09.2014, sygn. IPPP1/443-719/14-2/KC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/443-719/14-2/KC

w zakresie zastosowania cesji wierzytelności, cesji zwrotnej oraz określenia terminu 150 dni dla uznania wierzytelności nieściągalnych

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz.U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 6 czerwca 2014 r. (data wpływu 25 czerwca 2014 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania cesji wierzytelności, cesji zwrotnej oraz określenia terminu 150 dni dla uznania wierzytelności nieściągalnych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 25 czerwca 2014 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania cesji wierzytelności, cesji zwrotnej oraz określenia terminu 150 dni dla uznania wierzytelności nieściągalnych.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka S.A. (dalej.: Spółka lub Wnioskodawca) jest operatorem telefonii komórkowej, świadczącym różne usługi telekomunikacyjne dla klientów indywidualnych, podmiotów gospodarczych oraz instytucjonalnych (dalej: Kontrahenci). W ramach prowadzonej działalności Spółka oferuje ponadto swoim Kontrahentom możliwość zakupu urządzeń służących do korzystania z usług telekomunikacyjnych, takich jak telefony komórkowe, laptopy, tablety i inne urządzenia (dalej: Produkty).

W celu przyspieszenia wpływu należności z tytułu faktur wystawionych z tytułu świadczenia usług telekomunikacyjnych, Spółka korzysta z usług faktoringu, realizowanych za wynagrodzeniem przez podmiot mający siedzibę na terytorium Niemiec (dalej: Faktor).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00