Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17.09.2014, sygn. IBPP4/443-278/14/PK, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP4/443-278/14/PK

Rozliczenie dostawy towarów poza granicami kraju

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 24 czerwca 2014 r. (data wpływu 27 czerwca 2014 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie rozliczenia dostawy towarów poza granicami kraju jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 czerwca 2014r. wpłynął ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług, w zakresie rozliczenia dostawy towarów poza granicami kraju.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Spółka jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT. W ramach swojej działalności Spółka sprzedaje towary także podmiotom z siedzibą poza granicami Unii Europejskiej.

Niniejszy wniosek dotyczy transakcji sprzedaży towarów na rzecz podmiotów z siedzibą w Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie (dalej także: Kontrahenci), realizowanej zgodnie z następującym schematem.

Spółka wykorzystuje w transakcji magazyny zlokalizowane w Kanadzie oraz w Stanach Zjednoczonych. Towary sprzedawane na rzecz Kontrahentów są w pierwszej kolejności transportowane przez Spółkę do właściwego magazynu w Kanadzie lub w Stanach Zjednoczonych. Na tym etapie transakcji nie dochodzi do sprzedaży, Spółka nie przenosi na Kontrahentów prawa do rozporządzania towarami jak właściciel.

Sprzedaż, a więc przeniesienie prawa do rozporządzania towarami jak właściciel, następuje dopiero w momencie pobrania towarów z magazynów przez Kontrahentów. Taka organizacja sprzedaży wynika z konieczności dostosowania modelu dostaw do procesu produkcyjnego Kontrahentów, którzy pobierają towary w dogodnym dla siebie momencie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00