Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.05.2014, sygn. IBPBI/1/415-164/14/WRz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPBI/1/415-164/14/WRz

Czy do kosztów podatkowych można zaliczyć jednorazowo wartość koni przekazanych z własnej hodowli do prowadzonej działalności gospodarczej?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r., poz. 749 ze zm.) oraz § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112 poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z 10 lutego 2014 r. (data wpływu do tut. Biura 11 lutego 2014 r.), uzupełnionym 20 lutego 2014 r., o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie skutków podatkowych przekazania koni z własnej hodowli na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 11 lutego 2014 r. wpłynął do tut. Biura ww. wniosek o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, w zakresie skutków podatkowych przekazania koni z własnej hodowli na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej.

We wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

W dniu 15 stycznia 2014 r. Wnioskodawczyni rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie nauki jazdy konnej na wszystkich poziomach zaawansowania. Z zawodu jest hodowcą koni, posiada własne prywatne konie, które zamierza przekazać na potrzeby rozpoczętej działalności gospodarczej. Konie te będą wykorzystywane w celu osiągania przychodów. Każdy z koni zarejestrowany jest w Polskim Związku Hodowców Koni i posiada swój numer identyfikacyjny oraz tzw. paszport konia, stosownie do art. 14 ust.1 ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00