Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.06.2013, sygn. IPPP2/443-363/13-2/MM, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP2/443-363/13-2/MM

prawo do korekty deklaracji VAT i odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wypłacane premie pieniężne zgodnie ze stanowiskiem zawartym w interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 30 grudnia 2004r. w czasie jej obowiązywania

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. 2012r., poz. 749 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 kwietnia 2013r. (data wpływu 22 kwietnia 2013r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej przepisów Ordynacji Podatkowej oraz podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korekty deklaracji VAT i odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wypłacane premie pieniężne zgodnie ze stanowiskiem zawartym w interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 30 grudnia 2004r. w czasie jej obowiązywania jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 kwietnia 2013r. wpłynął wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej przepisów Ordynacji Podatkowej oraz podatku od towarów i usług w zakresie prawa do korekty deklaracji VAT i odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wypłacane premie pieniężne zgodnie ze stanowiskiem zawartym w interpretacji ogólnej Ministra Finansów z dnia 30 grudnia 2004r. w czasie jej obowiązywania.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Spółka S.A. (dalej: Spółka) zajmuje się dystrybucją hurtową i detaliczną artykułów biurowych, materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów komputerowych. Spółka jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem VAT i składa deklaracje VAT za okresy miesięczne. W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka korzysta z szeregu instrumentów wsparcia sprzedaży. Instrumenty te mogą przybierać różne formy, w szczególności udzielanych premii pieniężnych w związku z przekroczeniem przez kontrahentów Spółki określonego progu obrotów / zakupów lub dokonywaniem terminowych płatności za zrealizowane w pewnym okresie i w określony sposób dostawy. Premia pieniężna kalkulowana jest najczęściej jako iloczyn obrotu netto wykonanego przez kontrahenta, któremu udzielana jest premia pieniężna oraz określonej wartości procentowej, przypisanej dla poszczególnych poziomów osiągniętego obrotu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00