Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 12.11.2013, sygn. ITPP1/443-802/13/AJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-802/13/AJ

Prowadzenie ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2012 r. poz. 749 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. Nr 112 poz. 770 z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 13 sierpnia 2013 r. (data wpływu) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 sierpnia 2013 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kasy rejestrującej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe.

Wnioskodawca jest podatnikiem VAT czynnym, prowadzącym działalność pośrednictwa finansowego dla spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Wnioskodawca planuje poszerzyć zakres swojej działalności gospodarczej, w związku z tym planuje zawrzeć umowę z podmiotem prowadzącym działalność pocztową (dalej: Kontrahent). Zgodnie z postanowieniami Umowy Wnioskodawca działa w imieniu własnym i na rzecz Kontrahenta, pełniąc funkcję agenta w świadczeniu usług pocztowych oraz przyjmując zapłatę dla Kontrahenta, uiszczaną przez klientów, za wykonywane usługi pocztowe.

W umowie Wnioskodawca zobowiązał się do:

  • przyjmowania przesyłek pocztowych w imieniu Kontrahenta;
  • sprzedaży znaków opłaty pocztowej, zakupionych od Kontrahenta;
  • sprzedaży kopert i opakowań, zakupionych od Kontrahenta;

Zgodnie z postanowieniami umowy, Wnioskodawcy przysługuje wynagrodzenie za sprzedaż znaków opłaty pocztowej oraz innych materiałów oraz wykonywania czynności wynikających z opisanych powyżej zobowiązań. Wnioskodawca będzie wystawiał na rzecz Kontrahenta fakturę VAT z tytułu prowizji za wykonane usługi, zaś Kontrahent, przy każdej dostawie znaków pocztowych, kopert i opakowań na rzecz Wnioskodawcy, będzie wystawiał na rzecz Wnioskodawcy fakturę VAT dokumentującą dostawę tych towarów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00