Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 22.08.2012, sygn. ILPP4/443-231/12-2/EWW, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP4/443-231/12-2/EWW

Czy mimo braku umowy ramowej między Wnioskodawcą a kontrahentem wprowadzenie do magazynu konsygnacyjnego znacznej ilości surowca, który będzie przez niego sukcesywnie pobierany dla zaspokojenia potrzeb produkcyjnych daje podstawy do przyjęcia, że w opisanym stanie faktycznym dostawa zrealizowana przez kontrahenta na rzecz Spółki i stanowiąca dla niej wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów () może ona udokumentować jedną fakturą wewnętrzną?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2012 r., poz. 749) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 14 maja 2012 r. (data wpływu 28 maja 2012 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawienia jednej faktury wewnętrznej z tytułu pobrania surowca z magazynu konsygnacyjnego - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 maja 2012 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wystawienia jednej faktury wewnętrznej z tytułu pobrania surowca z magazynu konsygnacyjnego.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług oraz zarejestrowanym podatnikiem dla transakcji wewnątrzwspólnotowych.

Współpracuje on z kontrahentem posiadającym siedzibę na terytorium Unii Europejskiej i będącym zarejestrowanym w kraju swojej siedziby podatnikiem podatku od wartości dodanej VAT, który to kontrahent nie jest zarejestrowany w Polsce jako podatnik VAT czynny lub zwolniony.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00