Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.03.2012, sygn. ITPP2/443-1789/11/AP, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP2/443-1789/11/AP

Opodatkowanie kaucji za bilet elektroniczny.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 22 grudnia 2011 r. (data wpływu 27 grudnia 2011 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wydania karty elektronicznej oraz kaucji zabezpieczającej - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 27 grudnia 2011 r. został złożony wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania czynności wydania karty elektronicznej oraz kaucji zabezpieczającej.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W 2007 r. Spółka wprowadziła bilet elektroniczny. W tym celu zostały zakupione karty elektroniczne, od których, zgodnie z przepisami, został odliczony podatek naliczony (art. 86 ust. 1). Karty są własnością Spółki. Pasażer staje się użytkownikiem karty miejskiej po złożeniu wniosku o jej wydanie i wpłaceniu kaucji. W momencie odbioru karty należy, zgodnie z regulaminem, dokonać jej załadowania określoną kwotą lub zakupić bilet terminowy. W czasie korzystania z przejazdów środkami komunikacji miejskiej należy doładowywać kartę. W przypadku rezygnacji z użytkowania karty, pasażer zobowiązany jest do jej zwrotu. Wpłacona kaucja podlega zwrotowi osobie, która dokonała jej wpłaty. Kaucja nie podlega zwrotowi w przypadku:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00