Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.02.2011, sygn. ITPP1/443-1176/10/JJ, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP1/443-1176/10/JJ

Zakres stawki podatku właściwej dla wytworzenia i dostawy książek oraz czasopism.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 listopada 2010 r. (data wpływu 29 listopada 2010 r.), uzupełnionym w dniu 21 lutego 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku właściwej dla wytworzenia i dostawy książek oraz czasopism jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 listopada 2010 r. został złożony wniosek, uzupełniony w dniu 21 lutego 2011 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku właściwej dla wytworzenia i dostawy książek oraz czasopism.

W przedmiotowym wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka na zlecenie wydawców zajmuje się wykonywaniem w pełnym cyklu produkcyjnym wydawnictw dziełowych. Efektem finalnym są książki posiadające symbol ISBN oraz czasopisma specjalistyczne i niespecjalistyczne oznaczone symbolami ISSN. Do wytworzenia książek i czasopism Spółka zużywa własne surowce i materiały: papier, klej, farby, itp. W wyniku procesu produkcyjnego powstaje produkt końcowy (książka, czasopismo), który bez dalszych procesów technologicznych jest przeznaczony wprost do ostatecznego odbiorcy. Spółka dysponując wykonanym nakładem książek i czasopism specjalistycznych lub niespecjalistycznych, przekazuje je do dyspozycji wydawcy (zamawiającego) i wystawia fakturę określając w niej przedmiot sprzedaży jako książki (PKWiU 22.11) lub czasopisma (PKWiU 22.13). Przedmiotem zawieranych umów jest wykonanie na zlecenie wydawców całego cyklu produkcyjnego wyrobu, przy czym Spółce nie przysługuje prawo do swobodnego dysponowania wyrobem gotowym (np. jego sprzedaż innemu niż zlecający wydawcy). Właścicielem praw do drukowania tytułu pozostaje zlecający druk wydawca. Spółka wydaje również na podstawie umów zawartych z M. podręczniki w języku litewskim. Spółka posiada prawa autorskie do wydawanych podręczników oraz materiałów pomocniczych i informacji na nośnikach CD.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00