Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 10.11.2010, sygn. IPPB4/415-665/10-2/SP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB4/415-665/10-2/SP

Opodatkowanie nieodpłatnego udostępnienia samochodu służbowego do celów prywatnych.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Pana, przedstawione we wniosku z dnia 16.08.2010 r. (data wpływu 20.08.2010 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania nieodpłatnego udostępnienia samochodu służbowego do celów prywatnych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20.08.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania nieodpłatnego udostępnienia samochodu służbowego do celów prywatnych.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca będący polskim rezydentem podatkowym, jest pracownikiem niemieckiej spółki (dalej: Spółka). Wnioskodawca zatrudniony jest na podstawie umowy o pracę na stanowisku menedżera sprzedaży na terenie Europy Wschodniej. Wykonuje pracę na terenie Polski. Otrzymuje wynagrodzenie ze stosunku pracy z zagranicy (bez pośrednictwa płatnika) i zgodnie z przepisami ustawy o PIT samodzielnie oblicza oraz wpłaca zaliczki na podatek dochodowy od osób fizycznych (dalej: podatek PIT). Stosownie do postanowień szczególnych umowy o pracę, Wnioskodawcy powierzono samochód służbowy, który może być wykorzystywany przez Wnioskodawcę do celów prywatnych.

Samochód służbowy jest wynajmowany przez Spółkę od firmy leasingowej. Umowa najmu zawiera następujące dane: kwotę miesięcznej raty czynszu najmu, cenę zakupu samochodu, markę i model, wyposażenie, okres najmu oraz liczbę kilometrów jaką samochód może przebyć w okresie najmu Ponadto kwota czynszu najmu zawiera opłatę za pakiet obejmujący ubezpieczenie samochodu, przeglądy, naprawy, wymianę opon i inne usługi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00