Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.09.2010, sygn. IPPB5/423-451/10-2/JC, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB5/423-451/10-2/JC

Czy niezamortyzowana wartość środka trwałego w postaci IOŚT (nakładów na pomieszczenia objęte przedterminowo rozwiązaną umową najmu), w opisanym stanie faktycznym, stanowi koszt uzyskania przychodów Spółki?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku, który wpłynął do tut. Organu w dniu 14.07.2010 r., o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 14.07.2010 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

S. Sp. z o.o. (S. lub Spółka) należy do grupy kapitałowej SA. z siedzibą w Niemczech. W 2008 r. grupa SA. przejęła grupę kapitałową B. W ramach transakcji o skali międzynarodowej, w Polsce S. nabyła 100% udziałów w spółce B. W styczniu 2009 r. doszło do połączenia S. oraz B. na podstawie odpowiednich przepisów Kodeksu spółek handlowych. Na S., jako spółkę przejmującą, został przeniesiony cały majątek, w tym środki trwałe spółki B.

Następnie doszło do objęcia produktów B. ofertą S. W wyniku tego procesu, portfolio produktowe B. zostało włączone do oferty S. tworząc nową linię S.B. S. kontynuuje działalność polegającą na dystrybucji, wdrożeniach i serwisowaniu oprogramowania komputerowego do zastosowań biznesowych, obecnie poszerzoną o produkty pochodzące z B.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00