Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.06.2009, sygn. IBPP2/443-252/09/RSz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/443-252/09/RSz

zwolnienie od podatku usługi renowacji wykonanej w zabytkowym Kościele

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2005r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 ze zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 2 kwietnia 2009r. (data wpływu 6 kwietnia 2009r.), uzupełnionym pismem z dnia 9 czerwca 2009r. (data wpływu 9 czerwca 2009r.), o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usługi renowacji wykonanej w zabytkowym Kościele Ewangelickim - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 kwietnia 2009r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwolnienia od podatku usługi renowacji wykonanej w zabytkowym Kościele Ewangelickim.

Wniosek został uzupełniony pismem z dnia 9 czerwca 2009r.

W przedmiotowym wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

Renowacja (w zabytkowym Kościele - wpisanym do rejestru zabytków); odbioru dokonywał konserwator zabytków (jest protokół). Kościół jest jednolity stylistycznie - neogotycki (neogotycki z zewnątrz jak i wewnątrz). Renowacja 100-letnich drewnianych elementów wyposażenia: ławek, drzwi oraz całej zakrystii (sufit, okna, podłoga, schody na ambonę i szafa - będąca integralnym elementem wyposażenia - cały kościół jest neogotycki i ona też). Wszystkie elementy oryginalne zostały zachowane - usunięto jedynie stare (wiele razy malowane) powłoki malarskie, uzupełniono ubytki (powstałe na skutek wieloletniego użytkowania oraz ubytki powstałe przez ingerencję kołatka - dziury), nadano oryginalny kolor, w ramach renowacji zabezpieczono także przed ingerencją owadów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00