Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 02.06.2008, sygn. ILPP2/443-218/08-2/JK, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPP2/443-218/08-2/JK

Czy do sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z przynależnym miejscem postojowym (garażowym) właściwe będzie zastosowanie preferencyjnej 7% stawki VAT, określonej w art. 146 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy o podatku od towarów i usług?


Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t. j. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) oraz § 2 i § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działając w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki z o.o., przedstawione we wniosku z dnia 28 lutego 2008 r. (data wpływu 3 marca 2008 r.) o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE


W dniu 3 marca 2008 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku.


W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca nabył prawo wieczystego użytkowania działki, na której buduje budynki w których będą znajdowały się lokale mieszkalne oraz kilka lokali użytkowych na parterze. W budynku zaplanowano garaż podziemny, w którym będą się znajdowały miejsca postojowe i garażowe przynależne do poszczególnych lokali mieszkalnych. Część lokali mieszkalnych o niższym standardzie nie będzie posiadała miejsc postojowych (garażowych), ze względu na mniejszą ilość miejsc postojowych (garażowych) niż lokali mieszkalnych. Garaże są integralną częścią urządzeń związanych z budynkiem mieszkalnym i nie stanowią w myśl prawa budowlanego odrębnego obiektu. Zainteresowany planuje sprzedawać poszczególne lokale mieszkalne wraz z prawem użytkowania wieczystego gruntu, z przynależnymi do nich miejscami parkingowymi oraz częściami wspólnymi. Miejsca postojowe (garażowe) będą wyodrębnione i przypisane jako przynależne do konkretnego lokalu mieszkalnego. Ostateczna umowa kupna-sprzedaży zostanie zawarta w formie aktu notarialnego, a obejmować będzie odrębną własność lokalu wraz z miejscem postojowym (garażowym), udział w prawie użytkowania wieczystego gruntu, na którym znajduje się budynek oraz udział w częściach wspólnych budynku. Do lokalu mieszkalnego oraz miejsca postojowego (garażowego) założona będzie jedna księga wieczysta.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00