Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 27.09.2005, sygn. PP/443-151/05/IK-57863, Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, sygn. PP/443-151/05/IK-57863

Zakres i sposób zastosowania prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej stosowania przepisów ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) oraz rozporządzenia z dnia 25 maja 2005 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, zaliczkowego zwrotu podatku, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 95, poz. 798) w zakresie obowiązku akceptacji w formie podpisu faktur wystawianych przez nabywcę oraz zakazujących obniżania podatku należnego o podatek naliczony z faktur, które nie posiadają takiej akceptacji w przypadku wystawiania przez Spółkę faktur w imieniu i na rachunek dostawców z innych państw Unii Europejskiej a także z państw trzecich.

Pytanie podatnika

Z przedstawionego stanu faktycznego zawartego w przedmiotowym piśmie wynika, że Spółka prowadzi działalność polegającą na produkcji silników i innych części samochodowych. Znaczna ilość materiałów i części składowych niezbędnych do produkcji jest kupowana od zagranicznych dostawców z państw Unii Europejskiej oraz z państw trzecich. Spółka sprowadza części służące do produkcji silników z Japonii. Odprawa celna towarów dokonywana jest w Holandii, gdzie spółka reprezentowana jest przez tzw. ograniczonego przedstawiciela podatkowego ("limited tax representative"), za pośrednictwem którego przeprowadzana jest procedura importu towarów. Po uzyskaniu statusu wspólnotowego części te są przekazywane do zakładu Spółki w Polsce na zasadzie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów (rozpoznawanej w Holandii przez przedstawiciela podatkowego) i wewnątrzŹwspólnotowego nabycia (rozpoznawanego przez Spółkę w Polsce).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00