Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok NSA z dnia 1 grudnia 2015 r., sygn. II OSK 2323/15

Podstawą działalności gospodarczej mającej na celu wydobywanie kopalin są informacje zawarte w dokumentacji geologicznej. Z niej wynika jedyny, podawany w koncesji miernik racjonalności gospodarki złożem, którym jest określany zwykle w procentach minimalny stopień wykorzystania zasobów. Drugą ważną sprawą jest określenie przewidywanego stopnia wykorzystania zasobów złoża, z którego wynika maksymalna wielkość zasobów do wydobycia. W oczywisty sposób na racjonalną gospodarkę złożem wpływają również systemy i technika eksploatacji.

Teza od Redakcji

 

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Barbara Adamiak sędzia NSA Paweł Miładowski (spr.) sędzia del. NSA Andrzej Irla Protokolant starszy asystent sędziego Tomasz Szpojankowski po rozpoznaniu w dniu 1 grudnia 2015 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej Gmina Miejskiej G. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 13 maja 2015 r. sygn. akt II SA/Po 828/14 w sprawie ze skargi Gminy Miejskiej G. na rozstrzygnięcia nadzorcze Wojewody [...] z dnia [...] maja 2014 r. nr [...] i nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wyrokiem z dnia 13 maja 2015 r., sygn. akt II SA/Po 828/14, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu, oddalił skargę Gminy M. na rozstrzygnięcia nadzorcze Wojewody [...] z dnia [...] maja 2014 r., Nr [...] i [...], w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W uzasadnieniu wyroku Sąd przytoczył następujące okoliczności faktyczne i prawne sprawy.

Rada Miejska w M. w dniu [...] kwietnia 2014 r. uchwaliła miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dotyczące Farmy Wiatrowej D. (Nr [...]) oraz Farmy Wiatrowej P. (Nr [...]), obie położone na terenie Gminy M.. Odpowiednio w § 8 ust. 6 i § 8 ust. 5 ww. plany miejscowe postanawiają, że "wyklucza się możliwość prowadzenia powierzchniowej eksploatacji kopalin".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00