Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
Data publikacji: 2011-08-11

Księgowy w organizacji non profit

Dobrze zorganizowana współpraca z księgowym ma bardzo istotne znaczenie dla działania i wizerunku organizacji non profit. Dobry księgowy może okazać się bezcenny. Nie dość, że pomoże poruszać się po labiryncie prawa podatkowego, to jeszcze zapewni doradztwo finansowe niezbędne dla rozwoju organizacji. Trzeba też pamiętać, że prawidłowo przygotowane sprawozdania finansowe wpływają na relacje organizacji z poszczególnymi grantodawcami. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać dobrego księgowego i na co zwrócić uwagę, nawiązując z nim współpracę.

Katarzyna Czajkowska-Matosiuk

Organizacje pozarządowe przyjmują najczęściej dwa modele obsługi finansowo-księgowej - zatrudniając głównego księgowego na etacie w organizacji lub współpracując z biurem lub księgowym, usługowo prowadzącym jej księgi. Poniżej opisujemy zasady nawiązania współpracy z podmiotem zewnętrznym, usługowo prowadzącym księgi, a także wskazujemy na związane z tym problemy i błędy (zwłaszcza dotyczące odpowiedzialności i nadzoru), które występują w praktyce.

Na czym polega prowadzenie ksiąg rachunkowych

Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych jest działalnością gospodarczą, w rozumieniu przepisów o swobodzie działalności gospodarczej, polegającą na świadczeniu usług, które obejmują następujące czynności:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00