Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28 grudnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.185.2022.1.AP

Rozpoznanie Licencji 1 jako wartości niematerialne i prawne podlegające amortyzacji oraz zaliczenie opłat licencyjnych powstałych w związku z udzieleniem Licencji 2 do innych źródeł przychodów.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

27 października 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 26 października 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy rozpoznania Licencji 1 jako wartości niematerialne i prawne podlegające amortyzacji oraz zaliczenia opłat licencyjnych powstałych w związku z udzieleniem Licencji 2 do innych źródeł przychodów. Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca jest spółką akcyjną posiadającą siedzibę oraz zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Spółka podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: „CIT”) od całości dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.

Spółka prowadzi działalność związaną z rozwojem oraz wdrażaniem terapii opartych na technologiach inżynierii komórkowej. Priorytetem Spółki jest wdrożenie terapii opartej na technologii CAR-T (chimericantigen receptor), czyli genetycznie zmodyfikowanych limfocytach T. Rozwiązanie to jest uznawane za najbardziej innowacyjną terapię leczenia nowotworów krwi. Terapia CAR-T jest stosowana w leczeniu nowotworów krwi takich jak przewlekła białaczka limfoblastyczna i chłoniaki.

W ramach prowadzonej działalności, Wnioskodawca opracował własną metodę wytwarzania wektorów lentiwirusowych oraz metodę wytwarzania produktów CAR-T (dalej: „Technologia”). Wektor lentiwirusowy jest cząsteczką zdolną do przenoszenia materiału biologicznego (głównie DNA) z ustroju dawcy do ustroju biorcy. Są one powszechnie stosowane w biotechnologii jako narzędzie inżynierii genetycznej wykorzystywane w ramach różnego rodzaju terapii.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00