Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 7 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.70.2022.2.MK

Możliwość zwolnienia z akcyzy alkoholu etylowego przeznaczonego do produkcji wyrobów nieakcyzowych

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny prawnej skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku akcyzowym, w zakresie możliwości zwolnienia z akcyzy alkoholu etylowego (pytanie nr 1) jest prawidłowe.

Informuję równocześnie, że w zakresie pytania oznaczonego we wniosku nr 2, dotyczącego możliwości wystąpienia o zezwolenie na prowadzenie magazynowego składu podatkowego, wydano odrębne rozstrzygnięcie.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 16 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący możliwości zwolnienia z akcyzy alkoholu etylowego (pytanie nr 1) i możliwości wystąpienia o zezwolenie na prowadzenie magazynowego składu podatkowego (pytanie nr 2). Wniosek uzupełnili Państwo pismem z 27 maja 2022 r. (data wpływu 30 maja 2022 r.). Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego (ostatecznie sprecyzowany po uzupełnieniu wniosku)

Spółka jest producentem wyrobów chemicznych dla różnych branż. W celu poszerzenia oferty Spółka planuje rozpocząć produkcję octanu etylu. Rozruch instalacji przewidywany jest na koniec 2022 roku, a planowana wydajność instalacji to 750 ton miesięcznie.

Sam octan etylu nie jest wyrobem akcyzowym. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy octanów, ester kwasu octowego i etanolu, otrzymywanym głównie poprzez reakcję alkoholu etylowego z kwasem octowym w obecności katalizatora. Octan etylu objęty jest kodem CN 2915 31 00. Wyrób Spółki nie będzie zawierał w swoim składzie alkoholu etylowego.

Ponieważ zasadniczym komponentem do produkcji octanu etylu jest alkohol etylowy, na potrzeby zaopatrzenia w ten surowiec Spółka uruchomi dwa zbiorniki o pojemności 35 tys. litrów każdy, odpowiednio legalizowane. Przewiduje się, że Spółka będzie zaopatrywać się w etanol z wielu kierunków: od dostawców z Polski, jak również z innych krajów Unii Europejskiej, a potencjalnie

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00