Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16 maja 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.579.2021.2.JKU

Dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym koszty, które zostaną poniesione przez Spółki PGK w związku z zakupem elementów prototypowych linii produkcyjnych w ramach prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej będą stanowić koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

5 listopada 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 29 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym koszty, które zostaną poniesione przez Spółki PGK w związku z zakupem elementów prototypowych linii produkcyjnych w ramach prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej będą stanowić koszty kwalifikowane, o których mowa w art. 18d ust. 2 pkt 2 ustawy o CIT.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 marca 2022 r. (wpływ 29 marca 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Spółka X jest spółką dominującą w podatkowej grupie kapitałowej PGK (dalej: „PGK”, „Grupa”, „Wnioskodawca”). PGK posiada status Podatkowej Grupy Kapitałowej w rozumieniu art. 1a ust. 1 ustawy z 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1800, dalej: „ustawa o CIT”). W skład Grupy wchodzą spółki prowadzące działalność gospodarczą w zakresie produkcji (dalej: „Spółki PGK”).

Spółki PGK prowadzą również działalność badawczo-rozwojową m.in. w zakresie opracowywania i wdrażania technologii produkcji (...).

Wnioskodawca zamierza skorzystać z ulgi na działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 18d i nast. ustawy o CIT, w związku z prowadzoną przez siebie działalnością badawczo-rozwojową.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00