Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 28 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2.4011.166.2022.2.ENB

Zwolnienie z opodatkowania dochodów uzyskanych w związku z wykonywaniem pracy na jachcie.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

16 lutego 2022 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zastosowania zwolnienia przedmiotowego. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z dnia 15 kwietnia 2022 r. (data wpływu). Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Jest Pan zatrudniony jako marynarz na jachcie pow. 300 gt. Jest to jacht komercyjny zarejestrowany w Polsce na podstawie umowy na czas nieokreślony. Armator jest spółką zarejestrowaną w Polsce, z Pana pensji pobierane są zaliczki na poczet podatku do polskiego US. Jacht posiada certyfikat zgodności i co do zasady pływa po wodach międzynarodowych. Spędził Pan 183 dni na burcie, a dodatkowo odbył Pan urlop wypoczynkowy zaraz po zejściu ze statku.

W przesłanym uzupełnieniu wyjaśnił Pan, że Jego intencją jest uzyskanie interpretacji odnoszącej się do opodatkowania dochodów uzyskanych z pracy na jachcie w roku 2021. Jest Pan marynarzem w rozumieniu ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o pracy na morzu (Dz. U. z 2020 r. poz. 1353). Posiada Pan obywatelstwo polskie. Jacht na którym wykonywał Pan pracę jest statkiem morskim. Jacht nie posiada Certyfikatu MLC. Jacht w okresie którego dotyczy wniosek był wykorzystywany do odpłatnego przewozu pasażerów. Odpowiadając na pytanie, czy jacht był eksploatowany w żegludze międzynarodowej, tj. między:

a)portami polskimi a portami zagranicznymi, w tym także między portami polskimi, pod warunkiem że żegluga między portami polskimi jest częścią podróży morskiej do portu zagranicznego,

b)portami polskimi a miejscami przeznaczenia położonymi poza granicą polskiego morza terytorialnego,

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00