Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.468.2021.2.RST

Nieposiadanie stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, miejsce świadczenia usług oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

17 września 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 13 września 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy nieposiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej na terytorium Polski, miejsca świadczenia usług oraz braku prawa do odliczenia podatku naliczonego. Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 13 grudnia 2021 r. (data wpływu 22 grudnia 2021 r.).

Opis zdarzenia przyszłego (ostatecznie sformułowany w odpowiedzi na wezwanie)

 

Jesteście Państwo spółką z siedzibą w Niderlandach, która posiada status czynnego podatnika VAT na terenie Polski.

Ponadto jesteście jedną ze Spółek wchodzących w skład grupy (...), która odpowiedzialna jest za świadczenie usług logistycznych na rzecz innych podmiotów z grupy (...) jak również odprawę celną (dopuszczenie do obrotu) towarów na terenie całej Unii Europejskiej. W tym celu Spółka uzyskała od holenderskich władz celnych pozwolenie na odprawę scentralizowaną. W związku z tym, że Spółka posiada pozwolenie na odprawę scentralizowaną wszelkie czynności związane z rozliczeniem należności cła odbywają się bezpośrednio z holenderskimi władzami celnymi (w kraju siedziby) na podstawie pozwolenia (...) a w Polsce realizowana jest jedynie procedura tranzytu z portu do miejsca importu (odprawy celnej) na terenie kraju oraz rozliczenie podatku VAT z tytułu importu. Realizacja procedury tranzytu w Polsce, wymaga od Spółki nabywania usług świadczonych przez polskich kontrahentów. Działalność Spółki w Polsce jest działalnością pomocniczą w stosunku do działalności podstawowej jaką jest dokonywanie odprawy scentralizowanej w Holandii.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00