Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Interpretacja indywidualna z dnia 13 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.509.2021.1.ŚS

czy kwota zapłacona przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta na podstawie Porozumienia z tytułu zwrotu części kosztów, które Kontrahent poniósł z powodu opóźnienia transportu towarów, może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy o CIT.

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 października 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 8 października 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy kwota zapłacona przez Wnioskodawcę na rzecz Kontrahenta na podstawie Porozumienia  z tytułu zwrotu części kosztów, które Kontrahent poniósł z powodu opóźnienia transportu towarów, może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów zgodnie z art. 15 ust. 1 Ustawy o CIT.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca - Spółka z o.o. Oddział w Polsce (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest polskim oddziałem przedsiębiorcy zagranicznego, który ma swoją siedzibę w Niemczech. Głównym przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie usług transportowych (w tym m.in. transport morski i przybrzeżny, transport lotniczy, kolejowy i drogowy), logistycznych oraz magazynowych. Wnioskodawca świadczy usługi zarówno na rzecz polskich podmiotów, jak i zagranicznych.

Jednym z polskich podmiotów, z którym Wnioskodawca współpracuje od dłuższego czasu jest spółka będąca producentem części samochodowych (dalej: „Kontrahent”). Wnioskodawca świadczy dla Kontrahenta usługi spedycyjne, tj. organizuje przewóz podzespołów wykorzystywanych przez Kontrahenta w związku z eksploatacją linii produkcyjnej samochodów. Wnioskodawca nie zawarł pisemnej umowy na świadczenie opisanych usług dla Kontrahenta. Podmioty te współpracują na podstawie tzw. Transport N. L. podpisanego w marcu 2020 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00