Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 2 grudnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-2.4010.422.2021.1.AK

Czy sporządzony przez komornika i uznany przez Bank, jako odpowiadający stanowi faktycznemu, spis inwentarza, z którego wynika, że w stosunku do całości albo części wierzytelności Banku brak jest odpowiedniego majątku dłużnika - spadkobiercy, stanowi dokument, o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 1 UPDOP, a Bank na jego podstawie może udokumentować nieściągalność, odpowiednio: całości albo części wierzytelności?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2021 r., poz. 1540 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 7 września 2021 r. (data wpływu za pośrednictwem platformy ePUAP 7 września 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy sporządzony przez komornika i uznany przez Bank, jako odpowiadający stanowi faktycznemu, spis inwentarza, z którego wynika, że w stosunku do całości albo części wierzytelności Banku brak jest odpowiedniego majątku dłużnika - spadkobiercy, stanowi dokument, o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 1 UPDOP, a Bank na jego podstawie może udokumentować nieściągalność, odpowiednio: całości albo części wierzytelności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 września 2021 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy sporządzony przez komornika i uznany przez Bank, jako odpowiadający stanowi faktycznemu, spis inwentarza, z którego wynika, że w stosunku do całości albo części wierzytelności Banku brak jest odpowiedniego majątku dłużnika - spadkobiercy, stanowi dokument, o którym mowa w art. 16 ust. 2 pkt 1 UPDOP, a Bank na jego podstawie może udokumentować nieściągalność, odpowiednio: całości albo części wierzytelności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00