Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
archiwalny
Dziennik Ustaw rok 2006 nr 165 poz. 1174
Wersja archiwalna od 2006-09-15 do 2010-09-02
opcje loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

Dziennik Ustaw rok 2006 nr 165 poz. 1174
Wersja archiwalna od 2006-09-15 do 2010-09-02
Akt prawny
archiwalny
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE PREZESA RADY MINISTRÓW

z dnia 12 września 2006 r.

w sprawie warunków przyznawania funkcjonariuszom Centralnego Biura Antykorupcyjnego nagród rocznych, nagród uznaniowych, zapomóg, dodatków mieszkaniowych i dodatków specjalnych

Na podstawie art. 93 ust. 3 ustawy z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym (Dz. U. Nr 104, poz. 708 i Nr 158, poz. 1122) zarządza się, co następuje:

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 1.Rozporządzenie określa warunki przyznawania funkcjonariuszom nagród rocznych, nagród uznaniowych, zapomóg, dodatków mieszkaniowych i dodatków specjalnych oraz sposób ustalania okresu służby warunkującego nabycie prawa do nagrody rocznej, wysokość tej nagrody, uwzględniając przesłanki jej obniżenia i przypadki, kiedy nagroda nie przysługuje, termin wypłaty nagrody rocznej, okoliczności uzasadniające przyznanie funkcjonariuszowi nagrody uznaniowej, zapomogi, dodatku mieszkaniowego i dodatku specjalnego, właściwość przełożonych oraz tryb postępowania w tych sprawach.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 2.Ilekroć w rozporządzeniu jest mowa o:

1) ustawie - rozumie się przez to ustawę z dnia 9 czerwca 2006 r. o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym;

2) policyjnej emeryturze lub rencie albo policyjnej rencie rodzinnej - rozumie się przez to policyjną emeryturę, policyjną rentę inwalidzką lub policyjną rentę rodzinną przyznawaną na podstawie ustawy z dnia 18 lutego 1994 r. o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin (Dz. U. z 2004 r. Nr 8, poz. 67, z późn. zm.1)).

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 3.1. Funkcjonariuszowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego, zwanemu dalej „funkcjonariuszem”, pełniącemu służbę przez okres roku kalendarzowego przyznaje się nagrodę roczną w wysokości jednomiesięcznego uposażenia.

2. Funkcjonariuszowi, który pełnił służbę przez część roku kalendarzowego, nagrodę roczną przyznaje się proporcjonalnie do liczby pełnych miesięcy kalendarzowych służby w tym roku, za który przysługiwało mu uposażenie.

3. Okresy służby krótsze od miesiąca kalendarzowego sumuje się, przyjmując, że każde 30 dni służby stanowi pełny miesiąc kalendarzowy.

4. Nagrodę roczną przysługującą zmarłemu funkcjonariuszowi wypłaca się uprawnionym do policyjnej renty rodzinnej członkom rodziny po tym funkcjonariuszu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 4.Do okresu służby, od którego zależy wysokość nagrody rocznej, nie wlicza się okresów:

1) urlopu bezpłatnego oraz przerw w wykonywaniu obowiązków służbowych, za które funkcjonariuszowi nie przysługuje prawo do uposażenia, wymienionych w art. 105 ustawy;

2) zawieszenia w czynnościach służbowych oraz tymczasowego aresztowania, chyba że postępowanie będące przyczyną zawieszenia lub aresztowania umorzono albo w jego wyniku funkcjonariusz został uniewinniony;

3) niewykonywania obowiązków służbowych z powodu choroby powstałej lub trwającej nadal po skazaniu funkcjonariusza prawomocnym wyrokiem sądu lub wymierzeniu mu kary dyscyplinarnej wydalenia ze służby.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 5.Podstawę ustalenia wysokości nagrody rocznej stanowi miesięczne uposażenie zasadnicze przysługujące funkcjonariuszowi na ostatnio zajmowanym stanowisku służbowym w dniu 31 grudnia lub ostatniego dnia służby w roku kalendarzowym, za który przysługuje nagroda roczna.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 6.1. Nagrodę roczną obniża się, nie więcej niż o 50 % jej wysokości określonej w § 3 ust. 1, w przypadkach:

1) warunkowego umorzenia prowadzonego przeciwko funkcjonariuszowi postępowania karnego albo odstąpienia przez sąd od wymierzenia kary;

2) wymierzenia funkcjonariuszowi kary dyscyplinarnej nagany.

2. W przypadkach, o których mowa w ust. 1, przy ustalaniu wysokości nagrody rocznej kierownik jednostki organizacyjnej Centralnego Biura Antykorupcyjnego uwzględnia charakter popełnionego przewinienia, jego skutki, rodzaj i wymiar orzeczonej kary oraz dotychczasowe wyniki w służbie.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 7.Nagroda roczna nie przysługuje w przypadkach:

1) skazania funkcjonariusza prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego;

2) wymierzenia funkcjonariuszowi kary dyscyplinarnej wydalenia ze służby;

3) ostrzeżenia o niepełnej przydatności do służby na zajmowanym stanowisku;

4) wyznaczenia na niższe stanowisko służbowe;

5) skazania funkcjonariusza prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo inne niż umyślne, ścigane z oskarżenia publicznego;

6) zwolnienia ze służby na podstawie art. 64 ust. 1 pkt 2 ustawy;

7) zwolnienia ze służby na podstawie art. 64 ust. 2 pkt 1 ustawy.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 8.Obniżenie lub nieprzyznanie nagrody rocznej następuje za rok kalendarzowy, w którym funkcjonariusz popełnił czyn będący przedmiotem postępowania karnego lub dyscyplinarnego, a jeżeli nagroda została funkcjonariuszowi wypłacona - to obniżenie lub nieprzyznanie nagrody rocznej następuje za rok, w którym postępowanie zostało zakończone prawomocnym orzeczeniem lub decyzją.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 9.1. Jeżeli przeciwko funkcjonariuszowi toczy się postępowanie karne lub dyscyplinarne o czyn popełniony w roku kalendarzowym, za który nagroda jest przyznawana - ustalenie uprawnień do nagrody rocznej następuje po prawomocnym zakończeniu tego postępowania.

2. Nagrodę roczną wypłaca się funkcjonariuszowi nie później niż w terminie 30 dni, licząc od dnia uprawomocnienia się orzeczenia.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 10.Nagrodę roczną wypłaca się nie później niż w ciągu pierwszych 3 miesięcy kalendarzowych następujących po roku, za który przysługuje nagroda, z wyjątkiem nagrody rocznej przysługującej funkcjonariuszowi zwalnianemu ze służby oraz nagrody rocznej przysługującej zmarłemu funkcjonariuszowi, które wypłaca się niezwłocznie, po stwierdzeniu wygaśnięcia stosunku służbowego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 11.1. Funkcjonariuszowi można przyznać nagrodę uznaniową za uzyskiwanie znaczących wyników w służbie, wykonywanie zadań służbowych w szczególnie trudnych warunkach lub wymagających znacznego nakładu pracy, zaangażowania i odpowiedzialności, a także w razie dokonania czynu świadczącego o odwadze funkcjonariusza.

2. Wysokość nagrody uznaniowej powinna być adekwatna do osiągnięć funkcjonariusza, o których mowa w ust. 1.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 12.1. Funkcjonariuszowi, którego warunki bytowe uległy pogorszeniu wskutek zdarzeń losowych powodujących potrzebę poniesienia dodatkowych wydatków pieniężnych, można przyznać zapomogę pieniężną. Przy określaniu wysokości zapomogi uwzględnia się wszystkie okoliczności mające wpływ na sytuację materialną funkcjonariusza i jego rodziny.

2. Zapomogę pieniężną można przyznać również w związku ze śmiercią funkcjonariusza członkom jego rodziny uprawnionym do policyjnej renty rodzinnej.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 13.1. Podstawę do wypłaty nagrody uznaniowej i zapomogi stanowi decyzja personalna Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

2. Obniżenie lub odmowa przyznania nagrody rocznej następuje w formie decyzji personalnej Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 14.1. O nagrodę uznaniową oraz zapomogę dla funkcjonariusza wnioskuje kierownik jednostki organizacyjnej Centralnego Biura Antykorupcyjnego właściwy ze względu na miejsce pełnienia służby przez funkcjonariusza.

2. O zapomogę może wystąpić z wnioskiem również sam funkcjonariusz.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 15.Nagrodę uznaniową oraz zapomogę przyznaje:

1) Szefowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego - Prezes Rady Ministrów;

2) zastępcom Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, kierownikom jednostek organizacyjnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego oraz ich zastępcom - Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego;

3) funkcjonariuszowi - Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 16.1. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w drodze decyzji personalnej, przyznaje, na wniosek funkcjonariusza, dodatek mieszkaniowy.

2. Wysokość dodatku mieszkaniowego powinna uwzględniać średnie ceny rynkowe najmu lokalu mieszkalnego w miejscu pełnienia służby w dniu przyznania dodatku, nie może być jednak wyższa niż 1,1 kwoty bazowej ustalanej dla funkcjonariuszy w ustawie budżetowej.

3. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego ustala wysokość dodatku mieszkaniowego na okres najmu, nie dłuższy jednak niż na okres roku.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 17.1. Z wnioskiem o przyznanie dodatku mieszkaniowego funkcjonariusz może wystąpić, jeżeli:

1) on sam, współmałżonek lub osoba pozostająca we wspólnym gospodarstwie nie posiadają lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego w miejscu pełnienia służby lub w miejscowości, do której czas dojazdu publicznymi środkami transportu przewidziany w rozkładzie jazdy, łącznie z przesiadkami, nie przekracza w obie strony dwóch godzin, licząc od stacji (przystanku) najbliższej miejsca pełnienia służby do stacji (przystanku) najbliższej miejsca zamieszkania, bez uwzględnienia czasu dojazdu do i od stacji (przystanku) w obrębie miejscowości, z której funkcjonariusz dojeżdża, oraz miejscowości, w której wykonuje obowiązki służbowe;

2) został przeniesiony do pełnienia służby w innej miejscowości, w której on sam, współmałżonek lub osoba pozostająca we wspólnym gospodarstwie nie posiadają lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego;

3) został przeniesiony do pełnienia służby w innej miejscowości i nie został zakwaterowany na koszt Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

2. Do wniosku, o którym mowa w ust. 1, funkcjonariusz dołącza umowę najmu.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 18.1. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w drodze decyzji personalnej, przyznaje dodatek specjalny z urzędu lub na wniosek kierownika jednostki organizacyjnej Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w której funkcjonariusz pełni służbę.

2. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, w decyzji, o której mowa w ust. 1, określa czasokres otrzymywania dodatku specjalnego.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 19.1. Dodatek specjalny jest przyznawany w szczególnie uzasadnionych przypadkach, w szczególności, jeżeli funkcjonariusz:

1) realizuje zadania w szczególnie trudnych warunkach lub wymagających znacznego nakładu pracy, zaangażowania i odpowiedzialności, co w istotny sposób wpływa na efekty działalności Centralnego Biura Antykorupcyjnego;

2) wykonuje obowiązki służbowe poza stałym miejscem pełnienia służby w okresie dłuższym niż 3 miesiące;

3) posiada wiedzę lub umiejętności specjalistyczne lub eksperckie, szczególnie przydatne w realizacji złożonych przedsięwzięć lub działań Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

2. Wysokość dodatku specjalnego nie może być wyższa niż 30 % uposażenia zasadniczego funkcjonariusza.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 20.Przepisy rozporządzenia mają zastosowanie od dnia 24 lipca 2006 r.

loupe more_vert
ZAMKNIJ close

Alerty

§ 21.Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

Prezes Rady Ministrów: J. Kaczyński

1) Zmiany tekstu jednolitego wymienionej ustawy zostały ogłoszone w Dz. U. z 2004 r. Nr 121, poz. 1264 i Nr 191, poz. 1954, z 2005 r. Nr 10, poz. 65, Nr 90, poz. 757 i Nr 130, poz. 1085 oraz z 2006 r. Nr 104, poz. 708 i 711.

Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00