Login: Hasło:
 Pomoc
  • 146 710 godzin monitorowania zmian

Czy karnet na siłownię dla pracownika będzie kosztem uzyskania dla firmy

Czy zakup rocznego wstępu na siłownie dla pracownika (Prezesa Spółki) można zaliczyć w koszty uzyskania?

Na podstawie wskazanych niżej przepisów uPDOP oraz uPDOF powiedzieć najpierw muszę, że interesujący nas wydatek nie został wymieniony wśród tych, których nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. W kolejności powiedzieć muszę, że wartość karnetu, jako świadczenie w naturze, stanowiła będzie przychód dla prezesa ze stosunku pracy. Z tego też względu wartość tego świadczenia, poprzez zaliczenie go do przychodu ze stosunku pracy, stanowiła będzie koszt uzyskania przychodów.

Podstawa prawna:

art. 15 ust. 1, art. 16 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 1888 ze zm.) - ustawa uPDOP,

art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2032 ze zm.) - ustawa uPDOF.

Marian Szałucki, doradca podatkowy, prowadzi kancelarię w Toruniu

Data publikacji: 2017-08-16

www.inforlex.pl  |  Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © 2017 INFOR PL S.A.

do góry
do góry
Potrzebujesz pomocy?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00